Post Image

Kimi zaman uzun ve yorucu bir günün ardından dinlenebilmek için sakin bir köşe ararız, kimi zaman da sıcak yaz günlerinde ferahlamaya çalışırız. Aradığınız ne olursa olsun kendinize ait huzurlu bir bahçe yaşamınızın her anında sizi mutlu edecektir. Bahçenizde, ailenizle ya da misafirlerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz güzel bir ortam hazırlayabilmeniz için topladığımız ipuçlarına göz atarak siz de My Hill-4 konutlarının geniş bahçeleri de günün yorgunluğunu atmak veya misafirleriniz ağırlamak için özel olarak tasarlandı. Zevkinize göre düzenleyebileceğiniz bahçelerde şehirden uzak eşsiz bir manzara eşliğinde ailenizde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

BAHÇE GİRİŞİNDE DETAYLARA ÖZEN GÖSTERİN

Bir mekanda ilk izlenimler mekana girdiğimiz anda başlar. Nasıl ki evimizin girişini kendi zevkimize göre düzenleyip, misafirlerimize de o zevkimizi yansıtabiliyorsak bahçe için de aynı durum geçerli. Bahçenize ilk adımı attığınızda hoş ve huzurlu bir ortam olduğunuzu hissetmeniz için küçük dokunuşlar yeterli olacaktır. Zevkinize göre girişteki yerlere doğal taşların döşenmesi, çiçeklerin dizaynı gibi tercihlerle bahçenizde keyfi ve huzuru hissedebilirsiniz.

 

KOLTUK, SEHPA VE AYDINLATMA

Geniş bir bahçe… Davet ettiğiniz misafirleriniz… Herkesin bir arada toplandığı sıcak bir ortam… Böylesine güzel bir ortamda bahçenize uygun bir dizayn ve bu ortamı sevdiklerinizle paylaşmak sizi keyiflendirecektir. My Hill-4’te size hayallerinizdeki bahçeyi sunuyor. Doğa içerisinde, eşsiz bir manzaraya sahip My Hill-4’te bahçenizi zevkinize göre dizayn edebilirsiniz. Oturma grubunun yanında doğal malzemelerden yapılmış bir sehpa, şık aydınlatmalar ve renkli mumlar bahçenize farklı bir hava katmak için yeterli olacaktır.

BAHÇENİZİ ÇİÇEKLERLE RENKLENDİRİN

Bahçenizde yetiştireceğiniz bitkiler, çiçeklerin dizilimi ve renkler de bahçenizin havasını değiştirecek en önemli unsurlardır. Rengarenk bitkilerle donattığınız bahçeniz daima çok daha huzur verici bir hale gelir. Siz de sevdiğiniz bitkileri ister bahçe toprağınıza ister seçtiğiniz saksılara ekebilir, hatta dekoratif görünümünü arttırmak saksıları bahçenizi çevreleyen çitlere bile sabitleyebilirsiniz veya farklı büyüklükteki tropik bitkileri kullanarak yemyeşil bir çevre yaratabilirsiniz.

YAZ PARTİLERİNİN VAZGEÇİLMEZİ

Yaz aylarının vazgeçilmezi kuşkusuz doğal bir ortamda dostlarınızla birlikte yenilen yemeklerdir. Havalar ısındıkça bahçede daha fazla vakit geçirmek isteriz. Uzun ve sıcak günlerde bir nebze de olsa ferah nefes almak için bahçeler, evimizin en güzel alanıdır. Özellikle, davetle, barbekü partileri eksik olmadığında. Davet günlerinizde sürekli mutfağa gidip gelmektense bahçenizde küçük bir konsol ya da çekmeceli bir dolap bulundurmak daima işinize yarayacaktır.

BAHÇE SALINCAĞININ KEYFİNİ ÇIKARIN
Şehrin stresli ortamından uzaklaştığınız My Hill-4 Evleri’nde bahçenize geçip günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Bahçenizde kullanacağınız bahçe salıncağı veya hamak hem bahçenize çok farklı bir hava katacak hem de yaz aylarının keyfini doyasıya çıkaracaksınız. Püfür püfür esen serin bir yel… Hafif hafif sallandığınız salıncakta belli belirsiz uyku hali… Şimdiden yüzünüzde hafif bir gülümseme olmuştur. Kimi zaman dinlenmek, kitap okumak ve eğlenmek için mükemmeldir. Siz de bahçenize eklemeyi düşünebilirsiniz.

ÇOCUKLARINIZA DA YER AÇIN

Evinizde çocuklarınıza da eğleneceği alanlar oluşturmak önemlidir. Eğer bahçesi olan bir eviniz varsa da çocuklarınızın doğayla iç içe bir alanda olması güzel bir fırsattır. Çocukların hem eğlenmesini hem de güvenli bir ortamda bulunmasını istiyorsanız bahçenizde bulunduracağınız küçük bir salıncak, kaydırak ya da top havuzu ekleyerek oluşturacağınız çocuk parkı onların ilgisini çekmek için yeterli olacaktır. Siz misafirlerinizle ilgilenirken çocuklar da birlikte oyun oynamanın zevkini çıkaracak.

DOĞAYLA İÇ İÇE SPOR YAPIN

Sağlıklı bir yaşam için spor olmazsa olmazlardandır. Özellikle doğayla iç içe yapılan spor sizi zinde tutan önemli bir etkendir. Bahçenize ekleyeceğiniz küçük voleybol veya badminton filesi, mini basketbol potası ile ailece spor yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bunların dışında bireysel olarak yapabileceğiniz pilates ya da yoga için bahçenize bir mat koymanız yetecektir. Yeşilin bol olduğu ve gürültüden uzak bir ortamda sporla ilgilenmenin tam zamanı.