Post Image

 

Günlük yaşamda seçimlerimiz tarzımızı belirler. Seçtiğimiz yemekler, sevdiğimiz renkler, dinlediğimiz müzik türüne kadar her seçim yaşam tarzımıza dair ipuçları verir. Elbette bahsettiğimiz yaşam tarzını yansıtan bir diğer alan ise evinizde uyguladığınız dekorasyondur. Son yıllarda belki de her alanda sadeleşmeye gidilmesiyle adını daha da duyuran ve popülerliği artan country dekorasyon da tercih edilen ev dekorasyonu tarzlarından biri. 

 

 

 

Country Tarzı

Country tarzı; kırsal bölgelerdeki evlere, nostaljiye ve doğaya vurgu yapar. Sadelik ve rahatlık sunmasının yanında aynı zamanda modern bir tarzdır. Ham maddesi doğa ve renkler olan bu tarz, size her mevsim ilkbaharı yaşatabilir, huzurlu bir ortam sunabilir. Sizin için bu tarzın inceliklerini derledik.

 

 

Ahşap ile Geçmişe Yolculuk

Nostalji vurgusunun çok önemli olduğu bu tarzda, eskitilmiş mobilyalar ve ahşap eşyalar olmazsa olmazdır. Metal ürünlerin hiç uygun değildir, bu sebeple kullanılmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Ahşap vitrinler, sehpalar ya da benzer ürünler kullanabilirsiniz. Aynı zamanda antika eşyalar da bu dekorasyon tarzında kullanabileceğiniz ve evinizi renklendiren detaylar olabilir.

 

 

 

Pastel Tonlar Enerji Kaynağınız Olsun

Country dekorasyonda kullanılan renkler genellikle pastel tonlarıdır. Bu renkler ile evde aydınlık ve ferah bir atmosfer oluşur. Ayrıca evi daha geniş göstermeye yardımcı olur. Fakat pastel tonlara yer vermeniz sizi yanıltmasın. Göze uyumlu gelen birçok rengi bir arada kullanarak evinize hareket kazandırabilirsiniz. Bu kimi zaman yastığın koltuklardan farklı renk bir kumaşla kaplanması ya da her koltukta farklı renklerin tercih edilmesi şeklinde olabilir.

 

 

 

Bitkilerin Gücünü Kullanın

Country tarz ışığında dekore edilen evlerde çiçeklerin ve dalların yeri büyüktür. Salonun koltuk ve perdelerinde, yatak odalarında ise nevresim takımlarında çiçekli desenler tercih edilebilir. Ekose kumaşların da bol bol kullanıldığı bu dekorasyonda duvarlarınızda doğa tablolarına da yer verebilir ve böylece evinize 4 mevsim İlkbahar hakim olacak bir ortamı hazırlamış olursunuz.

 

 

 

Perdeler ile Bütünlüğü Tamamlayın

Perde seçimi her dekorasyon stilinde olduğu gibi country tarzda da oldukça önem taşır. Evin herhangi bir odasına girildiğinde ilk göze çarpan ayrıntı perdeler olduğundan çoğu zaman dikkati üzerine toplamayı başarır. Bu sebeple bu dekorasyon tarzında perdeleriniz mutlaka uzun olmalıdır. Odanızdaki desenlere uygun ve yine pastel tonlardaki ekose perdelere bir şans vermelisiniz.