Post Image

Bazen güneşlenmek ve manzaranın tadını çıkarmak için bazen keyifli akşam yemekleri için kullandığımız terasların dekorasyonu da kullanım yaygınlığıyla birlikte giderek artıyor. Zira tahmin edemeyeceğiniz kadar çok seçenek var. Terasın kapalı veya açık olmasıyla da şekillenen teras dekorasyonları, hem ihtiyacınıza göre şekilleniyor hem de evinizin şıklığına şıklık katıyor.

Aydınlatmalarla şıklığı yakalayın
Terasınızda gündüz olduğu kadar gece de keyifli vakit geçirebilmenin en önemli püf noktası doğru ve şık aydınlatma kullanmaktır. İster yer abajuru kullanın isterseniz rengârenk mumlar. İstediğiniz renkte LED ışık döşemek de yine şık bir alternatiftir.


Terasınızı bitkilerle süsleyin
Bitkiler bir evin her alanını süsleyen en güzel unsurlardan biridir. Bulunduğu odalara canlılık ve renk katmakta üstlerine yoktur. Bu yüzden evin odaları kadar terasınıza çok yakışacaklar. Çiçekli ya da ağaç formundaki bitkileri terasınızı çevreleyecek şekilde koyabilirsiniz. Böylelikle doğal bir ortam oluşturabilirsiniz.

Dinlenme köşenizde stres atın
Terasınıza oturma grubu, bahçe salıncağı, sallanan koltuk, armut puf ya da hamak koymak, kendinize ait bir dinlenme köşesi oluşturmanın en iyi yoludur. Akşam hafif serinleyen havaya ayak uydurmak için de oturma grubunuzun üzerinde değişik renk ve desende polar bulundurabilirsiniz. İster kendi başınıza ister misafirlerinizi ağırlarken oldukça keyif alacaksınız.


Aksesuarlarla güzel bir hava katın
Terastaki oturma grubunuzda kullanacağınız renkli ve desenli kırlentler, yere serdiğiniz etnik desenli kilimler, renkli sehpalar, sehpalara yerleştirdiğiniz vazo, biblolar, tavana asılmış bembeyaz tüller… Terasınıza bohem bir hava katacak en güzel ayrıntılardır.