Post Image

Bir eve girdiğiniz anda o evin hissettirdiği huzur, birkaç ufak ayrıntıda gizlidir. Yaşadığınız eve yaptığınız size has dokunuşlar ile adeta imzanızı attığınızda, evinizi çok daha sıcak bir ortama dönüştüğüne şahit olacaksınız. Bu dokunuşlar için en doğru yer duvarlardır. Boş, tek düze beyaz renkteki duvarlara sahip bir evde olduğunuzu düşünün. Soğuk bir havaya sahip olacağını tahmin edersiniz. Örneğin ekleyeceğiniz çerçeve, duvar kağıdı veya ayna ile sıcak bir ortama sahip olabilirsiniz. Evinizi canlandırmak için duvarlarınıza yapabileceğiniz dokunuşları sizler için derledik.

İşte Evinizi Sıcak Bir Ortama Dönüştüren İpuçları

Tek Bir Duvarı Canlandırın

Tek duvar üzerinde değişiklik yaparken kaçırmamanız gereken noktanın şu olduğunu unutmayın: Ölü alan olarak değerlendirilen, örneğin televizyonun arkasındaki, kitaplığın arkasındaki ya da yatak başlığının arkasındaki duvarı diğer duvarlardan farklı bir şekilde dekore ederek sönük kalmasını en zevkli bir şekilde önlemek.

Odanızın tek bir duvarını duvar kağıdı ya da duvar çıkartması ile kaplayın. Duvar kağıdına alternatif olarak gerçek taş görünümlü duvar panelini de değerlendirebilirsiniz.  Ya da ahşaba şans verebilirsiniz. Tek bir duvarda boydan boya uygulayacağınız oldukça kolay uygulanan ahşap paneller ile klasik tarzdaki dekorasyona uyumlu bir dokunuş yapmış olursunuz.

Duvar kağıdına ya da taş görünümlü panellere pek de sıcak bakmıyorsanız alternatif olarak duvar da dahil olmak üzere son zamanlarda beyaz eşyalardan mobilyalara kadar her yeri süsleyen çıkartmaları da deneyebilirsiniz. Sevdiğiniz bir motto, film repliği, bir sembol ya da herhangi bir şey olabilir.

Cesur Denemeler

Duvarlarda yapabileceğiniz bir diğer cesur sayılabilen dokunuş ise okumayı sevenler için iyi bir alternatif oluşturabilir. Tekrar tekrar okumaktan keyif aldığınız ya da hayata bakış açımı değiştirdi dediğiniz bir kitap varsa bu kitabın eskitme ya da normal fotokopilerini alarak bu baskıları duvarınıza yapıştırabilirsiniz. Düşündüğünüzden çok daha estetik duracağına eminiz.

Aynalar Olmazsa Olmaz

Elbette aynasız bir dekorasyon düşünemiyoruz bile. Elbette ayna kullanımına da kendi yorumunuzu katabilirsiniz. Örneğin sevdiğiniz bir sembol yada değişik şekillerde kestirerek kullanmanız modern bir yorum katacaktır.

Sizin ve Sevdiklerinizin Hatıraları

Evinizi kişiselleştirmenin en güzel yollarından biri de hatıraları dekorasyona taşımaktır. Belki bir yaz tatilinden kalan mutlu yüzlerin yer aldığı bir fotoğrafı, istediğiniz büyüklükte kestirdiğiniz ahşap parçalarını birleştirip istediğiniz renkte boyayarak yaptığınız çerçeveyle astığınız anda yüzünüzde büyük bir gülümseme olacaktır. Bu tarz yapımı basit el işleri sizin emeğiniz olmasının yanında, evinize daima şıklık katacaktır. Unutmayın, bir evin sıcaklığı ve şıklığı ayrıntılarda gizlidir.

Kitaplar

Evinizin hangi odasına olursa olsun mutlaka bir kitaplık, bir lambader ve bir berjer koymayı deneyin. Şık bir görüntü elde etmenizin yanında okuma alışkanlığınızı pekiştirmenize yardımcı olacak okuma köşesi elde etmiş olursunuz.